Často kladené otázky

Pre viac informácií o podujatí si môžete prečítať naše odpovede na zopár otázok, ktoré sa nás záujemcovia o Vrchársku korunu Trenčianska často pýtajú.

Ak ste nenašli to, čo vás zaujíma, kľudne nás kontaktujte.

OTÁZKY A ODPOVEDE

Samozrejme, bikeri telom a dušou to asi dajú všetko zo svojho bydliska. Podmienkou absolvovania vrcholu je odfotiť sa na vrchole. Je to samozrejme na báze vzájomnej dôvery, je na každom, či to absolvuje z domu, od najbližšej dediny alebo vystúpi z auta 100 m od vrcholu. Ku každému vrcholu prikladáme mapky a trasy odporučených výjazdov. Tieto nie je potrebné dodržiavať, berte to iba ako odporučenie.

Začnem zoširoka. Snažili sme sa pre vás vybrať podľa nás najkrajšie a najzaujímavejšie vrchy Trenčianskeho kraja (a najbližšieho okolia), ktoré sú vhodné na cykloturistiku. Ako sme plánovali vrcholy, tak sme si uvedomili, v akom nádhernom kraji žijeme. Máme tu CKHO Biele Karpaty, CHKO Malé Karpaty, CHKO Strážovské vrchy. Sú to nádherné územia, v ktorých však platia určité pravidlá pohybu na bicykli. Zákon je dosť rozsiahly a pre bežného človeka zložito napísaný, preto by sme radi zhrnuli praktické rady pre pohyb na bicykli v Chránených krajinných oblastiach (CHKO):

  • je možné pohybovať sa po vyznačených cyklotrasách (odporúčame cykloserver.cz, kde sú cyklotrasy a hranice CHKO vyznačené)
  • v druhom stupni ochrany je možný pohyb okrem toho po ceste, miestnej komunikácii a účelovej komunikácii (účelová komunikácia je aj lesná cesta a zvážnica)
  • vo vyšších stupňoch ochrany sa už po účelových komunikáciách jazdiť bicyklom nesmie.

Preto sme odporúčali trasy výjazdov na vrcholy, ktoré rešpektujú tieto pravidlá.

Ak budete plánovať svoje výjazdy, zoberte prosím do úvahy vyššie uvedené zásady. Veríme, že si užijete cyklovýlety po našom krásnom kraji.

Po zdolaní 20 vrcholov použite na odoslanie formulár na našej stránke Ako to funguje. Polia označené hviezdičkou je povinné vyplniť.

Poradie držiteľov bude predbežne stanovené podľa termínu odoslania vrcholových fotografií. Po verifikovaní vrcholových fotografií bude účastník zaradený medzi držiteľov VKT.

Áno, môžete sa zúčastniť VKT vo viacerých kategóriach. Pre každú kategóriu je treba zaslať príslušné vrcholové fotografie pomocou formulára.

Chceli by ste aj vy podporiť tento skvelý projekt? Prečítajte si viac o Vrchárskej korune alebo nás kontaktujte.

Návrat hore