O Vrchárskej korune

Vrchárska koruna trenčianska (VKT) je projekt, ktorého cieľom je propagácia cyklistických a turistických krás Trenčianskeho kraja.

Motiváciou pre zorganizovanie tejto akcie bol úspech Vrchárskej koruny Valašska. Zúčastnili sme sa na predchádzajúcich ročníkoch a nadchla nás myšlienka tejto akcie. Preto sme sa rozhodli zorganizovať niečo podobné aj na Slovensku.

Cieľom je zdolať v termíne od 10.4.2024 – 30.11.2024 všetkých 20 predpísaných vrcholov. Účastníci kategórie hadicap musia zdolať minimálne 5 vrcholov.

Na každom z vrcholov je potrebné sa odfotiť (selfie). Správna fotografia z vrcholu by mala obsahovať poznávací znak vrcholu, osobu ktorá ho zdolala a v kategórii bike aj bicykel alebo časť cyklovýbavy (dres, prilba …). Po zdolaní predpísaných vrcholov v termíne konania akcie je tieto potrebné zaslať mailom alebo pomocou formulára na adresu info@vkt-bike.sk.

ORGANIZÁTORI VKT

Rado Tilandy

Rado Tilandy

Paľo Babica

Paľo Babica

Mišo Barták

Mišo Barták

HLAVNÉ KATEGÓRIE VKT

VKT bike

VKT Bike

Vrchársku korunu Trenčianska získa každý biker, ktorý zdolá v čase konania akcie (od 10.4.2024 – 30.11.2024) všetkých 20 predpísaných vrcholov.

VKT bike junior

VKT Run & Walk & Dog

Vrchárska koruna pre bežcov, peších turistov a psov. Podmienky sú rovnaké ako pre cyklistov, s tým rozdielom, že vrcholy je možné zdolať pešo.

VKT bike junior

VKT handicap

Vrchárska koruna pre účastníkov, ktorí nemôžu kvôli postihnutiu zdolať všetky vrcholy. V čase konania akcie je potrebné zdolať aspoň 5 vrcholov. Odporúčame vrcholy, ku ktorým vedie asfaltová cesta.

V rámci týchto kategórií je možné zdolať vrcholy buď samostatne (jednotlivec), dvojica (partner-partnerka), rodina (priami príbuzní: starý rodič-rodič-dieťa).

PODKATEGÓRIE VKT

Okrem troch hlavných kategórií uvedených vyššie budú po skončení súťaže vyhlásení aj výhercovia nasledovných podkategórií:

1. Najmladší držiteľ VKT bike
2. Najstarší držiteľ VKT bike
3. Prvá účastníčka VKT bike
4. Prvá dvojica VKT bike
5. Miss VKT bike – hlasovaním prostredníctvom ankety
6. Mister VKT bike – hlasovaním prostredníctvom ankety
7. Najlepšia fotografia VKT (všetky kategórie) – vybraná z 10 najlepších fotografií
8. Najvzdialenejší držiteľ VKT (všetky kategórie)
9. Najaktívnejšia rodina VKT bike
10. Najatraktívnejší príbeh VKT (všetky kategórie)

Chcete sa zúčastniť Vrchárskej Koruny Trenčianska? Pozrite si výhody pre účastníkov alebo sa ihneď zaregistrujte.

Návrat hore