Martina Ilončiaková

IMG_20200422_181448

86.-87.

Martina Ilončiaková

1992

Pruské

5. Intenzívnejšie som začala bicyklovať minulý rok a už vtedy som zaregistrovala VKT výzvu. Tento rok som manželovi zahlásila, že ju ideme absolvovať, takže som ho do toho navliekla so mnou :)

S kým spoločne absolvujete VKT?

s manželom

Ktorý vrchol sa Vám páčil najviac?

Hrad Uhrovec

Ktorý bol najnáročnejší?

Inovec spolu s Útulňou izba a Bohušovou studničkou - tie sme dávali naraz

Na koľkých vrcholoch ste boli tento rok prvý krát v živote?

16

Akú zaujímavú historku ste zažili pri zdolávaní vrcholov?

Tých historiek bolo viac, mám pocit, že na každom našom výjazde nás niečo postretlo :) Zaujímavý bol výjazd na Myjavu, kde som po absolvovaní asi tretieho stúpania s 15% skonštatovala, že Myjava je pekný kraj, ale viac sa mi páči z auta :) Pri výjazde na Michalov vrch sme museli preskakovať dvojmetrový plot, nakoľko bola cyklotrasa pretnutá, samozrejme v mapách nič nebolo. Pri návšteve Zicháčkovej oskoruše nás ponaháňali psy, ktoré sme našťastie odplašili tým, že sme na ne striekali vodu z fľašiek a to ich odplašilo.. Na poslednom vrchole som od radosti dvíhala bicykel nad seba, lebo som naozaj rada, že som to tento rok nielen začala, ale aj dokončila. Príhod bolo veľa, ale spomíname na ne v dobrom. Absolvovali sme krásnych 620 km a nastúpali 7790 výškových metrov.

Čo by ste na VKT zmenili alebo vylepšili?

Nemenila by som nič, myšlienka VKT sa mi veľmi páči, rada som spoznala krásy Trenčianskeho kraja a navštívila kopec krásnych miest. Dnes, keď som sa po absolvovaní posledných vrcholov rozprávala s kamoškou, že už to máme za sebou tak sa ma spýtala, že čo sa tým zmenilo. Z jej strany to bola skôr posmešná otázka, ale ja som si uvedomila, že sa toho zmenilo veľa. Už viem, čo to znamená singláč, že bezdušáky a nízke tlaky sú super vec, že olej treba dávať na tvár, vlasy ale aj retiazku, cyklostar je šampón na bicykle a multikľúč je malý zázrak:)

Aký vrchol by ste zaradili do ďalšieho ročníka?

Kosák, Pod Okršliskom

Návrat hore