Andrej Magdolen

dav

14.

Andrej Magdolen

1983

Chynorany

Veľmi rád sa túlam po prírode pri celodenných cyklovýletoch. Toto je moja prvá koruna.

S kým spoločne absolvujete VKT?

VKT som absolvoval sólo, okrem Inovca a sedla Lúčky, na ktorých som bol spolu s cykloparťákom Danom.

Ktorý vrchol sa Vám páčil najviac?

Veľká Javorina, len som mal troška zamračené a s prehánkami. Ale inak super cyklistika na pohraničí.

Ktorý bol najnáročnejší?

9. Asi najnáročnejší bol Stratenec, ale ani nie tak výstupom, pretože to bola luxusná cyklistika v pomerne miernom stúpaní po dobrej asfaltke zo Štiavnika až po Kasárne. Náročný bol z hľadiska prejdenej vzdialenosti k nemu. Výjazd na Stratenec a Papajské sedlo meral 232km. Všetky vrcholy VKT som absolvoval z domu štýlom ranný výjazd a návrat v ten istý deň. Bývam na hranici Trenčianskeho kraja s Nitrianskym asi 5km od Sádku. Tento vrchol bol najďalej musel som prejsť celý kraj krížom-krážom.

Na koľkých vrcholoch ste boli tento rok prvý krát v živote?

Butkov, Hrad Lednica, Hrad Sivý Kameň, Kortmanka, Papajské sedlo, rozhľadňa Klenová, sedlo Lúčky, Skala, Stratenec, Svätý Vendelín, Štyri Chotáre, Veľká Javorina, Vysielač pod Čiernym vrchom

Akú zaujímavú historku ste zažili pri zdolávaní vrcholov?

11. Zažil som troška strachu pri ceste na Kortmanku, keďže som čítal, že tam nedávno videli medveďa. No našťastie som tam ja žiadneho nestretol. Inak som popri cestách navštívil aj niektoré zaujímavé miesta kde by som sa inak asi v živote nedostal. Napr. Haluzická tiesňava, tu som využil ako skratku pri ceste na Veľkú Javorinu. A pri ceste na Stratenec som vzal aj dva vrcholy zo žilinskej vrchárskej koruny, ktorú som sa rozhodol absolvovať. Celkovo som najazdil v rámci VKT 1617 km, s prevýšením 17244 m, za 89 hodín a 32 minút čistého času bicyklovania.

Čo by ste na VKT zmenili alebo vylepšili?

12. Asi by som tiež rozdelil vrcholy pre cyklistov a peších turistov. A troška nesedia popisy trás hlavne povrchy, lebo napr. na Inovec by sa na cestnom bicykli vybral asi len samovrah. Možno to bolo myslené asi ako pre gravel bike. Ešte nesedeli nadmorské výšky u niektorých vrcholov. A tiež by asi bolo lepšie keby sa pridávali zdolané vrcholy postupne a nie naraz, pre porovnanie s ostatnými.

Aký vrchol by ste zaradili do ďalšieho ročníka?

Osečný vrch, Kolianová, Veľký vrch, Haluzická rozhľadňa, Homôlka, Zadná lúka

Návrat hore