Ján Panák

20200911_182404

139.

Ján Panák

1962

Považská Bystrica

S kým spoločne absolvujete VKT?

s nikým, VKT som absolvoval sám

Ktorý vrchol sa Vám páčil najviac?

Najviac sa mi páčilo pri rozhľadni Žalostiná, tiež sa mi páčilo na hrade Uhrovec (v obidvoch prípadoch som tam bol prvý krát)

Ktorý bol najnáročnejší?

Náročnosť neidentifikujem podľa vrcholov, ale podľa dní - najnáročnejší deň som mal 10.09.2020, kedy som navštívil 2 vrcholy VKT - vyrazil som z Chynorian cez Michalov vrch, neskôr som pokračoval cez Jankov vŕšok, ďalej po červenej turistickej značke na Holý vrch, ďalej po modrej turistickej značke na hrad Uhrovec a túto etapku som zakončil v Bánovciach nad Bebravou. Náročný bol tiež deň 11.09.2020.

Na koľkých vrcholoch ste boli tento rok prvý krát v živote?

Žalostiná, Ostrý vrch, Zicháčkova oskoruša, Michalov vrch, Uhrovec, Útulňa Izba, Inovec, Klepáč, Jelenec

Akú zaujímavú historku ste zažili pri zdolávaní vrcholov?

Nedá sa to nazvať historka, ale v stúpaní na Klepáč ma prekvapilo objemné stromisko spadnuté kolmo cez chodník, ktorým som stúpal na Klepáč. Preloženie bicykla cez stromisko mi dalo celkom zabrať, keď už som v ten deň mal za sebou útulňu Izbu, Bohušovu studničku, Inovec a rozhľadňu Dúbravku.

Čo by ste na VKT zmenili alebo vylepšili?

Aký vrchol by ste zaradili do ďalšieho ročníka?

Skalné bralo Bosmany na Kostolcom (49.1263957N, 18.5358238E) - nedá sa síce ísť bicyklom úplne na vrchol, ale priblíženie ku bralu je možné a posledný úsek zdolať len po nohách. Chybu to má takú, že nie je vhodné pre kategóriu handicap. Prípadne by so

Návrat hore