Jana Balážiová a Anton Baláži

2020-05-08-CAM02580-Zápechova

37.-38.

Jana Balážiová a Anton Baláži

Trenčín

S kým spoločne absolvujete VKT?

ja s manželom a manžel so mňou

Ktorý vrchol sa Vám páčil najviac?

Ťažko povedať. Z tých, ktoré sme absolvovali prvý krát Sedlo Klapy - výhľad na vodnú nádrž Nosice bol úchvatný, osobité čaro mala aj kaplnka - Zápechová.

Ktorý bol najnáročnejší?

Na koľkých vrcholoch ste boli tento rok prvý krát v živote?

9

Akú zaujímavú historku ste zažili pri zdolávaní vrcholov?

Táto aktivita nám priniesla nielen spoznávanie zaujímavých miest časti Slovenska, ale aj - čo je pozitívne, stretli sme veľa srdečných a milých ľudí. Dokonca i takých, ktorí neváhali v núdzi pomôcť. Jedného sme stretli v Žitnej - Radiša, kde nám pomoc ponúkol šofér autobusu po tom, čo sme na jednom z bicyklov dostali defekt na bezdušovom plášti, ktorý nešlo improvizovane opraviť. Práve sa mu končila celodenná práca, bez váhania odviezol bicykel k sebe domov, kde ho s manželom spojazdnili. Nielenže nám ten pán v núdzi pomohol, ale sa aj rozlúčil slovami, že je rád, že sa naučil niečo nové.

Čo by ste na VKT zmenili alebo vylepšili?

Určite by sme urobili radosť tej skupine cyklistov, ktorí zdolávajú vrcholy v ich ponímaní "súťažne". Patríme k tej skupine, ktorá na bicykel sadá pre potešenie, pre oddych, pre zážitok. Sú tu však aj tí, ktorí do toho vnášajú "súťaživosť". Preto by som zriadila skupinu bike relax a skupinu bike výkon.

Aký vrchol by ste zaradili do ďalšieho ročníka?

Rozhladňa nad Haluzickou tiesňavou, Chata Soblahov

Návrat hore